Výhody online poradenství

Využít psychologického poradenství online, formou emailu nebo chatu, může každý, kdo má chuť začít hledat řešení svého problému PRÁVĚ TEĎ, V TUTO CHVÍLI A NA TOM MÍSTĚ, KDE SE PRÁVĚ NACHÁZÍ a komu vyhovuje anonymita. Konzultace tváří v tvář v poradně či ambulanci psychologa má svá pozitiva, která v žádném případě nechci zpochybňovat a která pramení právě ze setkání dvou lidí, z toho, že vidí své reakce, mohou si rovnou ujasnit nejasnosti a hledat postupy společně. 

Online psychologické poradenství má ovšem také své nesporné výhody. Mezi ty hlavní řadím JEDNODUCHOST, POHODLNOST, RYCHLOST A ANONYMITU. 

Online poradenství je pohodlné a jednoduché

Můžete mě kontaktovat z pohodlí domova, nejste nuceni brát si volno v práci či ve škole, vysvětlovat někomu, kam jdete, cestovat za mnou, hledat parkovací místo, sedět v čekárně apod. Ke své konzultaci u online psychologa nepotřebujete žádné doporučení či souhlas a nejste povinni sdělovat své jméno či další osobní údaje. Stačí si jednoduše sednout k počítači či mobilu a popsat, co prožíváte a co Vás trápí či zajímá.

Online psycholog šetří

 Váš čas

Při online konzultaci formou emailu se nemusíte objednávat předem a hlavně nemusíte dlouho čekat na termín setkání, nepotřebujete žádná doporučení od lékaře, nemusíte nikam cestovat. Na Váš dotaz odpovím během několika dnů (většinou do 7 pracovních dnů) a také termín na chat či hovor přes Skype spolu najdeme velmi rychle. Výhodou také je, že mě kontaktujete v čase, který Vám vyhovuje a ve chvíli, kdy se rozhodnete svou situaci nebo problém začít řešit. Tudíž klidně hned teď. :-)

Online konzultace jsou anonymní

O tom, že jste se obrátili na psychologa, popř. že jste s ním v dlouhodobém kontaktu, se nemusí nikdo dozvědět, pokud to lidem kolem sebe sami nesdělíte. Nemá o tom informace ani Vaše zdravotní pojišťovna. O tom, jak často a jak dlouho chcete využívat služeb psychologa, rozhodujete sami. Budu-li citovat svou klientku, napsala mi, že je šťastná, že má svou osobní psycholožku dlouhodobě "na dosah", kdykoliv ji potřebuje.