Mgr. et Mgr. Eva Martináková, online psycholog
Mgr. et Mgr. Eva Martináková, online psycholog

Čemu se nejvíce věnuji:

  • Individuální konzultace týkající se partnerských a rodinných vztahů a krizí
  • Vlivy původní rodiny a výchovy na současné prožívání
  • Osobní krize, úzkostné stavy
  • Sebevědomí, sebepoškozování, poruchy příjmu potravy
  • Vývoj a výchova, období dospívání
  • Stárnutí, vlastní nemoc, nemoc v rodině, doprovázení a smrt blízkého člověka, umírání
  • Školní a pedagogická psychologie

Pár slov o mně...

Vystudovala jsem magisterský obor Učitelství německého jazyka na Univerzitě Palackého v Olomouci, který jsem si posléze rozšířila na Masarykově univerzitě v Brně o obor Německý jazyk a literatura pro střední školy. Poté jsem se rozhodla jsem se ještě jednou na Univerzitu Palackého do Olomouce vrátit a vystudovat magisterskou jednooborovou psychologii (tj. obor pro psychology), čímž jsem si splnila svůj sen a během svého profesního života tak mohu kombinovat profesi učitelky, lektorky, autorky článků, poradenské a školní psycholožky.

Jsem absolventkou výcviku v Chatovém poradenství I a Chatovém poradenství II, mám za sebou základy krizové intervence, kurz Sebevraždy u dětí a mladistvých, akreditované semináře věnované tématu Jak pracovat s dítětem s ADHD, Šikana - jak ji rozpoznat a řešit, Jak unést potrat a řadu dalších školení a webinářů.

V současné době se dlouhodobě věnuji online psychologickému poradenství, školnímu psychologickému poradenství, přednáším o psychologii, vedu workshopy pro zájemce o psychologii (sebepoznání, relaxace, porozumění druhým, rozvoj skupinových vztahů a spolupráce) a připravuji programy pro mladé lidi na témata, která jsou pro ně aktuální. Kromě toho jsem s lidmi, kteří řeší rodinné či vztahové problémy, trápí je nespokojenost se sebou samými, závislost vlastní nebo závislost blízkých lidí, úzkosti či dlouhodobý smutek, problémy s jídlem, spánkem či nezpracované emoce z minulosti apod. Věnuji se tématu šikany a utváření pozitivního klimatu ve třídě a mám dlouholetou profesní zkušenost s problematikou integrace dětí s tělesným znevýhodněním a specifickými poruchami učení do běžných tříd. Kromě toho jsem aktivně spolupracovala na projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který měl za cíl usnadnit adaptaci dětí v mateřských školách a poskytovat potřebnou podporu a další vzdělávání učitelkám, jež tam pracují. Dále se věnuji lektorské činnosti při survivalových kurzech a kurzech sebeobrany, spolupracuji dlouhodobě s nakladatelstvím Portál, pro které píšu recenze na knihy s psychologickou tematikou a s nakladatelstvím Klett, pro nějž píšu již několik let odborné psychologické články. 

Nejzásadnější životní motto jsem objevila u svého velkého inspirátora, V. E. Frankla: "Nemůžeme si vybrat, co nás v životě potká, ale vždycky si můžeme vybrat, jak se k tomu postavíme." Každého z nás potkávají těžké a bolestivé věci, ale věřím tomu, že jen na nás samotných záleží, jestli zůstaneme se svým zraněním, smutkem, problémem či prožitou křivdou po zbytek života nečinně stát a budeme se odvolávat se na to, co se nám stalo, nebo jestli se pokusíme bolest, smutek, zklamání, problém či zranění přetavit v něco užitečného, v něco, co nám dovolí dozrát, uvědomit si, co je pro nás v životě důležité a kteří lidé jsou pro nás cenní. Tak může být i těžká zkušenost cenným darem, který nás naučí lépe porozumět nejen sobě, ale i ostatním. 

Pokud Vás tyto stránky osloví, budu ráda, když je doporučíte svým přátelům a známým.                                                                        

Co Vám nabízím

Kromě svého vzdělání, zkušeností a času Vám nabízím jako online psycholog hlavně OSOBNÍ POCTIVÝ PŘÍSTUP. Respektuji individualitu každého klienta a ke každému klientovi také přistupuji jako k jedinečné bytosti. Na každý Váš dotaz odpovídám s ohledem na nejnovější poznatky v oblasti psychologie, s nimiž se průběžně seznamuji a s respektem k etickým zásadám psychologů.

Naprostou samozřejmostí je pro mě MLČENLIVOST, SPOLEHLIVOST a RESPEKT k Vašemu vnímání situace a k hodnotám, které považujete za důležité

Reference 

aneb co o mně řekli lidé, kteří jsou nebo byli pracovně dlouhodobě v mé blízkosti a co napsali klienti, kteří si přáli zveřejnit svou zkušenost s online poradenstvím

Hanka

Konzultace s paní Martinákovou mohu vřele doporučit. Umožní člověku sdělit zcela bez výčitek svoje starosti a pocity člověku, který vám poskytne opravdu velmi obsáhlý pohled na vaši situaci z různých úhlů, a to odbornýma i lidskýma očima. Velmi si vážím možnosti této pomoci! 


Za velmi osobní referenci děkuji tentokrát Mileně

S paní Martinákovou jsem v kontaktu asi přes tři roky a nemůžu jinak, než chrlit samou chválu! Asi jsem v životě nenarazila na nikoho empatičtějšího, chápavějšího, pohodovějšího, vnímavějšího... Ať jí napíšu cokoliv, vždy má pochopení, vše srozumitelně vysvětlí a nikdy nemám pocit, že jsem se ztrapnila - ačkoliv při psaní mejlíku pro ni, mi mnohdy trapně je. A že se se mnou určitě nenudí, protože při čtení mých mejlíku jí musí být víc než jasné, že mám v hlavě pěknej zmatek a nevím, co se sebou! Ale vždy mi pomůže najít cestu ven - ať už si tu cestu vezmu k srdci nebo ne, ale díky tomu vím, že je taková další možnost:) Nehledě na to - pokaždé ve mně objeví něco dalšího, za co bych na sebe měla být pyšná - když jsem se jí svěřila s asi největším bolem v mém životě, opravdu mi bylo psychicky zle, ale po přečtení mejlíku od paní Martinákové se cítím jako znovuzrozená, jsem bez výčitek, najednou jsem pochopila samu sebe a dokonce jsem na sebe pyšná;) Takže já bych paní Martinákovou nevyměnila za nic na světě, mám ji moc ráda, vážím si jí a přijde mi, že mi osud seslal do života ANDĚLA!!

Petra


Poprvé jsem paní Evu ocenila, když jsem otevřela její obsáhlou, empatickou a promyšlenou reakci na svůj email tři dny poté, co jsem se jí rozhodla svěřit. Podruhé, když se mi věnovala v dalších týdnech. Poděkovala jsem, ale nad recenzí se mi nechtělo přemýšlet. Po několika měsících  jsem se dostala znova do těžké situace a vrátila jsem se k jejím povzbudivým slovům z dřívější doby. A v tu chvíli jsem nejen skutečně docenila právě psanou formu konzultací i její práci, ale rozhodla se napsat o své zkušenosti a dodatečně ještě jednou poděkovat. Díky textu se má člověk k čemu vracet, kde čerpat sílu a nacházet další podněty. Vyhovuje mi to.


Jiří


Potkala mě jedna z nejtěžších věcí, která může člověka v životě potkat. Paní Martinákové mě podržela ve chvíli, kdy jsem si byl jistý, že s tím, co se mi stalo, nedokážu žít. Teď už vím, že to nebude lehké, ale půjde to. A za to jsem jí obrovsky vděčný.

Markéta

Chtěla bych paní Evě velice poděkovat. Provázela mě v nejtěžších chvílích a vždy uměla skvěle poradit, jak se na daný problém podívat i z jiné stránky. Její lidský přístup, názory a rady byly pro mě hnacím motorem. Přesto, že jsme řešily neveselé věci, tak jsem se vždy těšila, až si budeme moct popovídat. Jsem moc ráda, že jsem si vybrala zrovna paní Evu! Tímto ještě jednou díky.

Adéla

Již po první konzultaci s paní Martinákovou máte pocit, že do vás vidí, že vám čte myšlenky, že přesně ví, jak se cítíte. Je empatická a svým postojem vám hned dá najevo, že v tom (v čemkoli) nejste sami. Trefně kladenými otázkami vás vede cestou vlastního sebepoznání, až si na konci konzultace říkáte, že to je přece jasné a že konečně víte, co se sebou dělat. Jsem moc ráda, že jsem ji našla.  

Jaromír

Paní Martináková je velice naslouchavý a ochotný člověk, který dokáže poradit i s nevšedním problémem. Vždy dokáže ze svého pohledu vystihnout aktuální situaci, plně jí porozumět a výborně poradit. Také se velice snaží u svého klienta vyvolat pocit zamyšlení se nad aktuálním problémem a snaží se "vtělit" do situace druhého, což je jedno velké plus, protože se nejedná jen o pouhé poradenství. Při čtení reakce od p. Martinákové jsem se cítil, jako kdybychom spolu komunikovali osobně a ne pouze přes mail. Tímto ji velice děkuji za ochotu a po naší společné konzultaci se cítím po duševní stránce mnohem silnější než předtím. 

Honza

Paní Martinákovou doporučuji. Využívám hovory přes Skype a mám pocit, že jsem si srovnal život a že mě podržela v době, kdy mi bylo zle. Se službou jsem spokojený, jsem rád, že nemusím nikam jezdit a že funguje i v době lockdownu.

Paní Eliška

Magistra Martináková je úžasný člověk, který umí projevit zájem, srozumitelně vysvětlit, co se děje v psychice i ve vztazích, takže rázem začne řada věcí dávat smysl a vy se divíte, proč vás to doposud nenapadlo a v neposlední řadě dokáže dát tipy, které mohou hodně pomoci, když se pustíte do jejich realizace. Komunikace na dálku jsem se trochu obávala, ale teď přiznávám, že pro mě byla rozhodně přínosnější než předchozí konzultace s psychology "face to face". Našla jsem něco, co mně osobně vyhovuje a paní magistře za to děkuji. Ostatním doporučuji.

David


Paní Martinákovou doporučuji. Sám si říkám, že kdybych ji kontaktoval dřív, mohl jsem si ušetřit řadu trablů. Napřed jsem se hodně styděl ji kontaktovat, ale opadlo to během prvních minut chatu. Za chvíli jsem měl pocit, že jsem s člověkem, kterého opravdu zajímám a konečně jsem narazil na někoho, s kým jsem mohl mluvit otevřeně a kdo mi lidsky hrozně sedl. Díky ní jsem myslím hodně pochopil a mám ji v záloze, takže se mám kam vracet.


Paní Lenka


Byla jsem mile překvapena, jak byl můj problém rozebrán, přístup paní magistry je velice citlivý. Určitě bych doporučila.

Paní Soňa

Pro mě je paní Martináková něco jako anděl, který má pořádný podíl na záchraně mého manželství. Nepřestanu jí být vděčná za její laskavost, povzbuzení i cenné rady, které mám vytištěné denně na očích. Vytáhla mě nahoru, když mi bylo nejhůř a vrátila mi naději i rovnováhu. Za online verzi jsem vděčná, protože jsem mohla psát když mi bylo těžko a k tomu, co mi odpověděla, se můžu pořád vracet. Doporučuji všem, je to člověk na svém místě, jak tu už někdo psal.

Paní Zdena


Paní magistra Martináková je velmi empatický, milý člověk. Odborník na svém místě. Má krásný lidský přístup, umí poradit i uklidnit. Mám pocit, že se po prvním mailu známe odjakživa. Jsem šťastná, že jsem si vybrala právě ji. Kdybych v budoucnu potřebovala, vím, na koho se mám obrátit. Už bych jinde kontakt nehledala. Paní magistro - moc děkuji :-).

Paní Zuzka


S poradenstvím paní Martinákové jsem nad míru spokojená! Už po prvním e-mailu mě a můj problém prokoukla úplně neuvěřitelně. Mám pocit, že mě zná celý můj život a to ,,jen´´ na základě e-mailů. Komunikuje a jedná se mnou jako se sobě rovným. Umí pochválit, prokouknout a vyzdvihnout věci, pocity a vlastnosti, o kterých jsem neměla ani tušení, že v sobě mám. Vše krásně vysvětlí a člověk vše hned pochopí a mám pocit, že do mě i na dálku vidí :-) Jsem s ní opravdu spokojená a už teď vím, že se k ní budu moc ráda vracet a dokonce svěřovat problémy, o kterých jsem doteď byla přesvědčená, že NIKOMU neřeknu...!

Paní Veronika


Psychologické poradenství online jsem vyzkoušela podruhé a odpovědi paní Martinákové se s tím prvním nedají srovnat. Ona mi vrátila naději a poradila mi podrobně. Jsem ráda, že si to můžu číst vždycky, když si nevím rady, nebo je mi smutno. Hodně mi pomáhá i to, že přemýšlím nad jejími články. Mám pocit, že se ve svém životě a v problémech posouvám konečně někam výš.

Paní Petra


Paní Martinákovou doporučuji, protože z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že to, co mi napsala, na mě naprosto sedlo. Uvědomila jsem si díky ní spoustu věcí a byl to první člověk po dlouhé době, kterému jsem dokázala popsat úplně všechno, i věci, za které jsem se styděla a ona to všechno s přehledem vzala, nepodivila se tomu a poradila mi, co mám vyzkoušet. Co mě překvapilo bylo to, že jsem po přečtení její reakce měla pocit, jako by mi napsal člověk, který mě dobře zná. Napadá mě, že se člověk někdy zbytečně trápí sám a je mu trapné se někomu svěřit, nebo si myslí, že je to nepodstatný problém a měl by ho zvládnout sám. Já jsem ráda, že jsem tu obavu překonala.

Paní Jana


On-line poradenství mohu jen doporučit. Naprosto mi vyhovovalo, že nemusím nikam chodit a tam se svěřovat cizímu člověku. Takhle jsem si u popisování svého problému v klidu doma pobrečela a svoje myšlenky se mi i lépe formulovaly psanou formou. Paní Martináková je naprosto úžasná. Umí povzbudit, poradit i pochválit. Její reakce jsou dopodrobna vypracované a velmi mi pomohly. Je skvělé, že se k jejím radám mohu kdykoliv vrátit jen tím, že otevřu e-mail.

Paní Klárka


Paní psycholožka Martináková mi pomohla vyrovnat se po letech s nejtěžší ztrátou mého života. Pořád to bolí, ale už vím, že dokážu žít dál, protože jsem jí mohla říct to, co jsem nikomu před tím neřekla a ona byla se mnou. Nikdy jí za to nepřestanu být vděčná. Pokud Vás něco trápí, nezůstávejte s tím sami. Pomoc existuje, jen k ní musíte udělat ten první krok.

Paní Alena


Doporučila bych online konzultace u paní Martinákové, protože je moc milá a vstřícná a díky ní se mi změnil život. Uvědomila jsem si, že mi někdo v rodině hrozně moc ubližuje, pořád mě sráží k zemi a našla jsem sílu s tím něco udělat. 


Aneta


O paní Martinákové jsem slyšela poprvé od kamarádky, která si s ní psala a které moc pomohla. Četla jsem její odpovědi a musím říct, že jsem obdivovala, jak se dokázala vcítit a jak dlouhé její odpovědi byly. Líbilo se mi, že nemusím nikam chodit, nikam se objednávat a nikde čekat. Líbí se mi i to, že se k tomu, co mi paní psycholožka napsala, můžu vracet a číst si to třeba 10x. Vždycky mě to znova povzbudí a nakopne. Jsem ráda, že jsem ji mohla poznat. Využila jsem emaily a textování.

Pan Vojta 


Vždycky jsem tvrdil, že k psychologovi nepůjdu a to jsem dodržel. Namísto toho jsem napsal psycholožce. Sice jsem dlouho váhal, ale musím uznat, že kdybych věděl jaké to bude, odhodlal bych se dřív. Takže za sebe doporučuji a děkuji.

Paní Naďa K.

Během svého docela dlouhého života jsem byla zvyklá řešit rodinné problémy sama a nikoho jiného jimi nezatěžovat. Stresy, které se pomaličku hromadily, se nakonec docela drsně projevily na mém zdraví. A protože určité nedobré rodinné vztahy přetrvávají, nezbylo, než uznat, že to sama dále nezvládám a že potřebuji pomoc od odborníka.

Dostala jsem doporučení na tyto stránky. Na paní magistru Evu Martinákovou jsem se obrátila s prosbou o radu on-line.

Byla to hodně dobrá volba. Paní psycholožka důkladně rozebrala všechny mnou popsané problémy. Její rady plné laskavého porozumění mi nesmírně pomohly.

Už vím, jak se v budoucnu zachovat, kdyby se měla nějaká stresová situace opakovat.

Paní Mgr. Eva Martináková je prostě úžasná po odborné i lidské stránce. Doporučuji tedy všem, kteří zjistí, že už něco sami nezvládají, aby se obrátili právě na ni.

Paní Monika


Když člověk nemá ve své blízkosti nikoho nestranného, s kým by zkonzultoval určité životní eskapády, nabízí se možnost vyhledat někoho. Projela jsem několik internetových stránek, a i když s obavami, tak jsem se nakonec odhodlala napsat paní Evičce. A byla to dobrá volba. Jednak jsem se mohla sdílet se svými starostmi, vítala jsem možnost se někomu "svěřit" a zároveň mít tu naději, že mi mé životní otázky budou brzy zodpovězeny, a proto se jistě opět vrátím, když budu mít pocit, že nevím jak dál... Paní magistra je velmi vstřícný, chápající člověk, hodně mi pomohla vidět věci i trošku jinak, a pokud někdo z vás potřebuje pomoc, není nač čekat, paní Evička je tu pro vás... 

Paní Zuzka V.

Při hledání rad v situaci, ve které jsem byla, jsem narazila na tyto webové stránky a dnes bych řekla, že to výrazně změnilo můj život. Byla jsem zvědavá, jak mi může někdo odpovědět na email, když mě vůbec nezná a má jenom to, co mu napíšu, ale musím říct, že jsem byla hodně mile překvapená. Může to znít divně, ale měla jsem dojem, že mě konečně někdo opravdově "poslouchá", že mi ten někdo rozumí, věnuje mi obrovské množství času a hlavně že ten někdo ví, jak mi pomoci.

Strašně mi vyhovovalo, že jsem nemusela nikam chodit a že jsem se na paní Martinákovou mohla obracet opakovaně, když jsem cítila potřebu. Je mi líp a vím, že kdyby bylo třeba, mám se kam vrátit. Jak jsem si přečetla v jiné referenci, je to neskutečně laskavá a empatická paní psycholožka. Rozhodně ji doporučuji!

Petra

Doporučuji. O paní Martinákové jsem se dozvěděla na facebooku v době, kdy jsem totálně zpanikařila v určité těžké životní situaci, ve svém manželství. Její klid, vysvětlení toho, co se asi děje a proč a rady, které mi psala v dlouhých mailech, mi pomohly. Byla jsem už u jiných psychologů, ale u ní jsem cítila největší zájem o to, co prožívám. Pomohlo mi, že mě za nic neodsuzovala a že jsem jí mohla napsat věci tak, jak jsem je cítila a ona mi leccos vysvětlila. Strašně moc mě povzbudila a i manžel, který napřed nevěděl, že si s ní píšu, později poznamenal, že u mě vnímal změnu a tak nám to asi pomohlo oběma.David (pseudonym)


Budu stručný. Paní psycholožka Martináková je člověkem, který se do mně v poslední době dokázal nejvíc vcítit a povzbudit mě v tom, co prožívám. Stručně, věcně, logicky mi pomohla postavit se na nohy. Věřím, že to už zvládnu.

Paní Alena

Chtěla bych na tomto místě paní Martináková poděkovat. Po rozvodu jsem se dostala do těžké rodinné situace a málem jsem přišla o důvěru a blízkost svých dětí. Ve stejnou dobu jsem se musela vyrovnávat také se smrtí tatínka, který pro mě hodně znamenal. Paní Martináková mi poskytla nejen obrovské pochopení a podporu, ale doslova mě "provedla" tímto těžkým životním obdobím a byla se mnou ve chvílích mého největšího zoufalství a smutku. Jsem jí doživotně hrozně moc vděčná a jestli bych nějakého psychologa skutečně vřele doporučila, je to ONA. Všem, kdo si netroufají někoho oslovit bych poradila - nebojte se a zkuste to. 

Paulína Chromeková

bývalá studentka, v současné době studující jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě

Pani Eva Martináková pôsobila na mojej strednej škole ako školský psychológ a naďalej pôsobí a zároveň to bola moja triedna učiteľka.

Vždy nám bola veľkou oporou. Z jej prístupu bola vždy cítiť veľká empatia a porozumenie.

Mne osobne dávala určitú istotu, že za mnou niekto stojí. Veľmi si ju vážim ako osobnosť za jej objektivitu, toleranciu a diskrétnosť.