Vaše dotazy - pouze ty, které se týkají fungování psychologické poradny

Své dotazy mi můžete zasílat pomocí "políčka" na stránce: KONTAKT A PROSTOR PRO DOTAZY. Tyto dotazy, které se netýkají Vašeho problému, jsou samozřejmě bezplatné!


Funguje stále Vaše poradna? (19. 11. 2018)

Ano, funguje :-)

Dá se u Vás koupit dárkový poukaz pro jinou osobu?

Ano, určitě, stačí, když napíšete na e.martinakova@gmail.com a domluvíme se na tom, jaká je Vaše představa.

Jak si můžu objednat články z těchto webových stránek na email?

Jednoduše, pod články (záložka ČLÁNKY A ZAJÍMAVOSTI) stačí do políčka zadat Vaši emailovou adresu a kliknout na tlačítko PŘIHLÁSIT SE K ODBĚRU.

Můžu se prosím zeptat, kde berete energii a inspiraci na to, co děláte?  :-)

Můžete. :-) Jednak mě to baví a po prvních měsících pochybností (jestli je dobrý nápad nabízet poradenství po netu) vidím, že to dobrý nápad byl a že to má smysl. Kromě toho se "dobíjím" tím, co mi přináší radost - příroda, rodinka, dobrá knížka, pohyb. A inspirace přichází s tím, jak žiju. Všímám si, co koho trápí, co komu pomáhá, jak se k sobě lidé chovají, jak si ubližují či pomáhají, jak mnozí snášejí hrozně těžké životní události a přitom je to "nezlomí". Inspiraci na články pro nakladatelství Klett čerpám při práci ve škole.

Když Vám napíšu, zveřejní se někde můj problém? 

Ne, Váš dotaz na konkrétní problém se mi zobrazí pouze v emailu. Svou odpověď nedávám na webové stránky, ale pošlu Vám ji na mailovou adresu, kterou u svého dotazu udáte. 

Jak vypadají odpovědi na dotazy?

Podle toho, jak podrobně mi popíšete svůj problém, je podrobná i má odpověď. Průměrně rozeberu Vaši situaci na cca 3 - 4 stránky formátu A4, ale výjimkou nejsou ani delší reakce. Rozhodně neodpovídám na Váš dotaz několika větami.

Co se stane, když nenapíšu k problému všechno, co byste potřebovala vědět?

Pokud potřebuji doplnit nějaké podrobnosti, napíšu Vám, co konkrétně mě zajímá. Za toto doplnění potřebných informací neplatíte.

Jak si mám vybrat, kolik konzultací si mám předplatit?

Záleží na závažnosti Vašeho problému, či Vaší životní situace. Pokud máte jednodušší a stručný dotaz, bude Vám pravděpodobně stačit jedna konzultace. Předplacení jedné konzultace je pro Vás vhodné i tehdy, kdy si chcete fungování online poradny "vyzkoušet".  Pokud víte, že hledáte podporu a vedení ve složité situaci, popř. si chcete o něčem "popovídat", můžete si rovnou předplatit více konzultací.

Proč nezveřejňujete nějaké dotazy od lidí i tady, na stránkách? Bylo by to poučné a lidé by si mohli číst Vaše reakce.

Děkuji za podnět, zvažovala jsem tuto možnost, vím, že to tak někteří psychologové mají, ale mám k tomu 3 důvody. Prvním je to, že mé odpovědi nejsou stručné a neobsahují jen pár vět, ale snažím se o co nejpodrobnější rozbor dané situace nebo problému, který Vás trápí. Druhým důvodem je to, že ani od Vás nedostávám krátké dotazy, ale svěřujete se mi se složitějšími problémy. Hlavním důvodem je ale fakt, že mi hodně záleží na tom, abyste se na mě obraceli s důvěrou a bez obav, že se o tom někdo další dozví. Zachování mlčenlivosti je jednou z hlavních priorit, kterých se jako psycholožka držím.

Je možné s Vámi konzultovat i osobně?

Osobně konzultuji běžně ve škole, kde pracuji na hlavní úvazek, se studenty, jejich rodinnými příslušníky, učiteli, vychovateli apod. Ve výjimečných případech přijímám k osobním konzultacím i lidi mimo tento okruh, ale konzultace nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění a je nutné, aby si je klient zaplatil sám.

Radíte i přes Facebook?

Ano, v rámci poradenství mají klienti již delší dobu možnost chatovat přes Facebook nebo Gmail, je ovšem nutno si dohodnout předem čas. 

Můžu se ptát i na intimní věci?

Můžete. Intimita ke vztahům neodmyslitelně patří.

Za jak dlouho dostanu odpověď na svůj dotaz?

Na dotazy odpovídám v co možná nejkratší době, po připsání platby na účet. Většinou do 3-5 pracovních dnů. Záleží na množství dotazů, které mi přijdou, a také na tom, jak rychle dojde k převedení peněz z Vaší banky. Nikdo z klientů zatím na odpověď nečekal déle než 5 pracovních dnů, což je krátký čas, porovnáte-li jej s objednacími lhůtami u psychologů v ambulancích.

Jaká oblast je Vám osobně nejbližší?

Vývoj dítěte a problémy s tím související (výchova, komunikace, začlenění do kolektivu...) a partnerské a rodinné vztahy. Na dalším místě by byla školní psychologie. Hodně mě také zajímá pozitivní psychologie, tj. nejen jak řešit problémy, ale jak jim předcházet a rozvíjet to pozitivní. V poslední době věnuji hodně času také studiu projevů spojených s diagnózou Aspergerova syndromu. Více se dočtete pod záložkou O MNĚ + REFERENCE.

Nemůžete něco udělat s tím malým okýnkem na dotazy? Špatně se do něj píše.

Děkuji za podnět, ptala jsem se webové podpory, ale žel nemůžu. Doporučuji Vám využít možnosti zaslání dotazu přímo na můj mail, bez nutnosti psát dotaz do onoho "okýnka".

Vrací se k Vám někdo s dotazy i opakovaně?

Vrací a moc si toho vážím. Pokud to ovšem myslíte tak, zda se opakují dotazy klientů, tak částečně ano, velmi častým tématem bývá nevěra, partnerské neshody či otázky týkající se výchovy dětí. Situace klientů jsou ale velmi odlišné.

Jsou pro Vás lepší kratší dotazy, nebo delší?

Rozhodně delší, získám z nich více informací o tom, co Vás trápí a díky tomu se lépe zorientuji ve Vaší situaci, pocitech, způsobu přemýšlení apod. Přijde-li mi příliš krátký dotaz, doptávám se.

S čím se na Vás lidé obracejí nejčastěji?

Témata nejčastějších dotazů z poslední doby najdete pod záložkou "O MNĚ + REFERENCE". Nejčastěji jsou to ovšem osobní, partnerské a rodinné problémy a časté jsou také otázky týkající se dětí.